Představujeme naše kandidáty: Tomáš Mosler

Jmenuji se Tomáš Mosler. Žiji na Březových Horách. Působím v Osadním výboru Březové Hory, takže dobře znám problémy, které tuto část Příbrami i její obyvatele trápí.

Radnice bohužel v končícím volebním období Březové Hory zanedbávala. Mnohé projekty zatím zůstaly jen na papíře. Třeba chodník v Anenské ulici, který už přitom má stavební povolení. Další dostaly „stopku“. Vzpomeňme na hřiště Na Cvičně a marnou snahu pořídit pro něj umělý trávník.

Dění v Příbrami se pravidelně věnuji na svých internetových stránkách „Příbramský bublifuk“. Ze svých zkušeností publicisty vím, že město někdy selhává při správném vyřizování žádostí o informace. Nikdo není neomylný, chyba se stát může – ale pak je vhodné ji napravit. To bohužel v Příbrami není vždy zvykem.

Zajímám se také o oblast veřejných zakázek. V roce 2020 jsem podrobně popsal schéma zkreslených a smyšlených podkladů, díky nimž se jedna ze stavebních firem neoprávněně dostala k realizaci řady projektů ve městě za desítky milionů korun. Město na základě mých zjištění zlepšilo kontrolní mechanismy a podalo trestní oznámení na příslušnou firmu.

Transparentnost radnice, Březové Hory, férové prostředí veřejných zakázek, to jsou hlavní oblasti, kterým se chci věnovat i nadále. Přeji si, aby Příbram byla příjemným místem k životu a aby radnice jednala s každým občanem vstřícně.