Petr Němec: Být Příbramákem musí být výhoda

Žijeme ve třetí dekádě 21. století. Je nutné se už konečně probudit a začít měnit Příbram v moderní město. Město, které umožní svým občanům naplno využívat komfort a výhody, které nám mohou poskytnout moderní technologie.

Šance pro Příbram proto přichází s takzvanou kartou Příbramáka. O jejím jménu rozhodnete Vy, protože ji budete, jak věříme, používat každý den. Ať už ve formě karty, čipu, nálepky nebo prostřednictvím NFC technologie v mobilu či chytrých hodinkách.

S kartou Příbramáka se občanům dostane do ruky skutečně univerzální pomocník. Karta bude mít přesah do všech oblastí, které má město na starosti a které umožňují elektronickou evidenci či přístup. Bude sloužit nejen jako identifikační prostředek, ale současně občanům města Příbram také umožní čerpat mnohé výhody.

Zbavme se všemožných jednoúčelových čipů a zalaminovaných kartiček. Soustřeďme všechny funkce do jedné „karty“, kterou budeme používat v MHD, při vstupu do škol a školek, tělocvičen, při používání šatních skříněk, při objednávání a výdeji obědů pro děti a seniory, vyzvedávání dětí ze školní družiny. Ale také v městské knihovně, při platbě parkovného či při používání sdílených kol, při využívání služeb Centra sociálních a zdravotních služeb, budoucího senior a „mama“ taxi nebo například k bezplatnému vstupu na veřejné WC… Možností je skutečně mnoho, jen chtít.

Díky kartě Příbramáka a navazující aplikaci bude možné snadno a přehledně objednat a zaplatit např. vstupenky do bazénu, kina, divadla, Junior klubu či na další akce pořádané městem. Klasické vstupenky tak možná budeme vídat už jen v muzeu.

Zároveň budete prostřednictvím této karty moci uplatnit slevu, která bude držiteli karty automaticky náležet. Výhody a slevy v tomto dobrovolném systému budou nastaveny tak, aby všechny věkové skupiny obyvatel města mohly tuto „kartu“ skutečně naplno využívat a Příbram začala opravdu žít.

Příkladem a inspirací může být například Mladá Boleslav se svou MB kartou. My chceme jít dál, mnohem dál. Chceme využít tuto „kartu“ a moderní technologie k podpoře kultury a sportu v našem městě a k podpoře a motivaci našich dětí a seniorů.

Zdá se Vám to jako sen? Ne, to je rok 2022. Chce to jen se probudit a začít.

Být Příbramákem se prostě musí vyplatit!

Petr Němec, Šance pro Příbram