Dlouhodobé vize

Vize je maják. Kdo ví, kam jde, ten se neztratí. Jen s vizemi, přesahujícími řešení každodenních problémů, se můžeme posunout dál.

Každý chce žít v Příbrami

Moderní město plné inovací, mladých lidí a energie. S nádherou přírodou za zády a Svatou Horou jako patronem. Místo, kde bude chtít každý žít, založit rodinu, pracovat. Předpoklady tu jsou – jen drobnými krůčky směřovat k tomuto cíli. Potrvá to, ale povede se.

Doprava jako příspěvek každého z nás

Věčné téma, kde je nutné mnohdy vybírat jen nejlepší ze špatných řešení.

Nebudeme přehlížet nedostatek parkovacích míst, vybudujeme zcela nová formou parkovacích domů, ideálně spojených se startovacími byty. Tam, kde to dává smysl, zakážeme vjezd aut nebo omezíme jejich rychlost. Naopak tam, kde není ohrožena bezpečnost provozu, podpoříme plynulost dopravy.

Nezapomínejme však, že největším trumfem při řešení dopravní situace je každý jeden z nás – rozhoduje náš přístup k parkování a pohybu ve městě. Pojďme přizpůsobit naše město k tomu, abychom chtěli co nejčastěji chodit pěšky, jezdit na kole či koloběžce. Budeme zdravější a veselejší. A rychlejší.

Změna atmosféry

 Jako kdybychom tu žili společně, ale zároveň každý zvlášť. Jako kdybychom nežili přítomným okamžikem a nevážili si toho, že žijeme právě zde. Nebyli dostatečně pyšní a hrdí. Rádi bychom změnili celkovou atmosféru ve městě. S pomocí Vás, díky Vám. Jde o nadšení, o volbu pozitivnějšího pohledu na věc. O energii, kterou věnujeme ostatním, aby se vrátila nám samotným. Začněme hned a usmějme se; nic to nestojí.

Chceme mít oči stále otevřené

Chceme se učit tam, kde věci fungují. Přenášet řešeni z míst, kde se již osvědčila. Učit se z vlastních chyb a naslouchat těm, kteří chtějí přispět svou moudrostí a zkušeností. Příbram budoucnosti vidíme jako krásné prosperující město, které je vedeno s rozumem a citem, ale i s odvahou.

Chytrá Příbram. Město, které přemýšlí tak, aby se Vám žilo lépe

Dokážete si představit, že Vám systém najde volné parkovací místo a pohlídá parkující auto kamerovým systémem umístěným na chytrém osvětlení?

Že město bude přesně znát spotřebu energií ve svých budovách a zařízeních? Že většinu komunikace s městským úřadem vyřídíte on-line? Lidé na radnici pak nebudou zatíženi ubíjející rutinou, ale budou mít více času na rozvojové projekty. A možností, jak vylepšit život ve městě, je mnohem více. Stačí jen dát prostor důmyslným řešením.

Míříme vysoko

Příbram si zaslouží něco mimořádného. Co jinde není. Něco naprosto jedinečného. Přemýšlejte s námi. Zipline mezi Svatou Horou a Březovými Horami? Vysoká škola technického typu s campusem? Technologický park? Modulární bydlení s optickou přípojkou pro nomády?

Víme, že chytré hlavy, kterých je v Příbrami spousta, na něco přijdou. A těšíme se na to!

Přečtěte si náš volební program.