Představujeme naše kandidáty: Petr Magera

Jmenuji se Petr Magera, bydlím v Kozičíně. Celý svůj profesní život se věnuji stavbám dopravní infrastruktury jak v České republice, tak v zahraničí.

Vedl jsem stavební projekty při výstavbě železničních koridorů, podílel jsem se na modernizaci D1 i na rekonstrukcích tramvajových tratí. V zahraničí jsem řídil výstavbu nových dálničních úseků v Bosně a Hercegovině a rekonstrukce železničních tratí ve Slovinsku, Chorvatsku a na Slovensku.

Tuto praxi bych rád zúročil v Příbrami při přípravě a realizaci investic. Rád bych se věnoval i dopravní problematice ve městě, kde jsem jako člen dopravní komise získal přehled o plánovaných investicích do dopravní infrastruktury a nabyl mnoho nových poznatků v rámci tvorby generelu dopravy.

Město Příbram je tak malé nebo velké – jak se komu líbí – že jde ze sídliště do centra snadno dojít pěšky. Proto tohle město potřebuje především reorganizaci městské dopravy, aby autobusy nejezdily poloprázdné, ale naopak sloužily především obyvatelům okrajových částí, k dopravě do zaměstnání a žákům a studentům k dopravě do škol.

Dnes si velká většina obyvatel zvykla jezdit auty a městská doprava je tudíž málo využívána, naopak je problém najít místo k zaparkování. Je potřeba tento trend zvrátit, městskou dopravu zatraktivnit a parkování centralizovat na záchytná parkoviště a do parkovacích domů.

Ve volném čase se věnuji především rodině, společně jezdíme na výlety a poznáváme krásy naší vlasti. Před spaním si čtu nebo luštím sudoku. Pokud mi to časové možnosti dovolí, tak si jdu zaběhat a svou výkonnost porovnávám s dalšími běžci v rámci Brdského běžeckého poháru.