Šance pro Příbram se oťukala. Teď chce zaútočit na radnici

Z opozičních křesel zamířit do vedení Příbrami a rozhýbat sice pulzující, ale v rozvoji poněkud ustrnulé město Příbram k větší prosperitě a pospolitosti. Takový cíl si před podzimními komunálními volbami dali kandidáti uskupení Šance pro Příbram. Jako jediní ve městě také mezi Příbramáky zjišťovali, zda v této snaze mají podporu veřejnosti. Byť v opozici, podařilo se jim během uplynulých let například zamezit nesmyslnému rozprodeji městského majetku.

Šance pro Příbram oživila komunální volby v Příbrami před čtyřmi lety. Přestože se v té době jednalo o zcela nové uskupení nezávislých kandidátů, které vzniklo jen necelé tři měsíce před volbami, dokázala Šance nakonec získat přes devět procent hlasů a tři mandáty v pětadvacetičlenném zastupitelstvu.

„Čtyřleté volební období jsme strávili v opozici. Oťukávali jsme se a nabrali dostatek zkušeností, znalostí i dovedností potřebných k řízení města. Do letošních podzimních voleb v Příbrami jdeme s ambicí získat výraznější vliv na dění ve městě. Chceme mít širší možnost řešit skutečné problémy jeho obyvatel. Jsou jimi především nedostatek kvalitních pracovních míst, prakticky nulová bytová výstavba, nerovnoměrný rozvoj Příbrami v plánování investic a mnohé další,“ zdůraznil lídr Šance pro Příbram, a tedy i kandidát na starostu Vladimír Král. Původním povoláním učitel, známý muzikant, který ale prošel i manažerskými posty v komerční sféře. Král chce obyvatele Příbrami stmelovat, nikoli rozdělovat, jak to podle jeho přesvědčení dělá současné vedení města.

Sdružení Šance pro Příbram se jako jediný volební subjekt ve městě rozhodlo před blížícími se volbami zjistit s předstihem předpokládanou podporu u voličů a uspořádalo anketu mezi Příbramáky. „Zajímalo nás, jak nás vnímají a jestli jsou pro, abychom opět kandidovali. Pro naši podporu jsme v průběhu jednoho měsíce získali téměř tisíc podpisů. Vnímáme to jako závazek, jako signál, že i další obyvatelé města si přejí změnu ve vedení radnice,“ uvedl Vladimír Král.

Přestože byli kandidáti uskupení po čtyři roky v opozici, řadu důležitých věcí se jim podařilo prosadit a nasbírali množství zkušeností. „Přispěli jsme k narovnání vztahů s 1. SčV, aby dodávky vody pro Příbramáky byly kvalitně a spravedlivě zajištěné, iniciovali jsme založení destinační společnosti Brdy. Výrazně jsme podpořili vznik a rozvoj projektu Příbramské kulturní léto, podíleli jsme se na rozkvětu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Zamezili jsme také plánovanému rozprodeji městského majetku a tak dále,“ řekla právnička Dagmar Říhová, zastupitelka Příbrami za Šanci pro Příbram.

Podle Vladimíra Krále je ve městě za poslední čtyři roky vidět rozmach různých kulturně společenských akcí. Do zábavy se vkládá velké množství peněz. „Cíl vedení města je ale bohužel neupřímný. Snaží se tím odvést pozornost obyvatel od faktu, že jejich skutečné problémy radnice neřeší,“ upozornil. „Je to pouze kouřová clona, která zakrývá skutečnost, že radnice nepracuje tak, jak by měla. Jak se říká, na palubě se sice tancuje, do lodi ale citelně zatéká,“ dodal.

Vladimír Král je přesvědčený, že vedení města s dominancí ANO má problémy s plněním předvolebních slibů, dle kterých chtělo do města přivést velké investory, rozvíjet cestovních ruch, vytvořit podmínky pro vznik nových pracovních míst. „Nestaví se startovací byty pro mladé, Příbram se nerozvíjí a nebohatne tak, jak by měla. Prokazatelně stárne a vylidňuje se. Rozpočet města se sice podařilo narovnat, nicméně místo smysluplných investic se prostředky pouze projídají. Jenom u slibů zůstalo v případě potřebného radikálního omezení heren ve městě i řešení zoufalé dopravní situace,“ doplnila Dagmar Říhová.

Uskupení Šance pro Příbram dává v současné době dohromady kandidátku do podzimních voleb. Hotová by měla být v průběhu několika týdnů. Ze stávajících zastupitelů zůstávají na kandidátce právě Vladimír Král a Dagmar Říhová. Petr Kareš už za Šanci pro Příbram kandidovat nebude.

Předvolební kampaň bude opět především kontaktní. „Přejeme si, aby kampaň byla i zábavná. Pokud nás chtějí lidé během kampaně podpořit, uvítáme pomocnou ruku dobrovolníků i finanční příspěvky. A samozřejmě budeme vděční za hlasy občanů při volbách. Za pomoc a podporu předem velmi děkujeme,“ říká Král.

Kontakt: Mgr. Vladimír Král
E-mail: info@sancepropribram.cz
Telefon: 724 225 909
Číslo účtu na podporu Šance pro Příbram: 2114490123/2700