Perličky z jednačky – nekorektní postřehy ze zasedání zastupitelstva 28. 1. 2019

Dagmar Říhová

Poslednímu zasedání zastupitelstva se ještě chceme věnovat. Prozatím přinášíme pro chvilku oddechu další díl příležitostných glos „Perličky z jednačky“.

V pondělí 28. ledna se opět sešlo příbramské zastupitelstvo. Patrně vlivem odpovědnosti za projednávaný rozpočet se zasedání neslo ve vážném a konstruktivním duchu. Oživení přinesly až body v samém závěru jednání.

Napětí jako při pětisetovém utkání přinesla diskuse o tom, zda na Rynečku stačí pro hravé občany jedna herna, nebo zda by tam měly být dvě. Majitel domu vedl vyrovnaný souboj se zastupiteli, z nichž někteří dávali najevo, že jedna herna v dané lokalitě je víc než dost.

Občan Kozičína vznesl dotaz, zda se uvažuje o vybudování kanalizace a vodovodu v Lazci a Kozičíně. Odpověď v tom smyslu, že se zatím uvažuje pouze o Lazci, nebyla tím, co chtěl slyšet. Inu, Kozičín je vysoko a daleko, prapředci neměli při hledání sídla tak vysoko horolezit. Lazec bude mít možná vodu a Kozičín zatím kadibudku.

Pan Peterka upozornil na to, že některé přechody pro chodce jsou málo nebo špatně osvětlené, takže chodec je pro řidiče prakticky neviditelný. Ing. Mácha z Technických služeb ujistil přítomné, že všechny přechody jsou nasvětleny v souladu s normou. Paní Říhová vyslovila obavu, zda chodec na přechodu ocení, že byl přejet podle normy. Pan Peterka uklidnil atmosféru slibem, že zmapuje situaci na přechodech a předloží zprávu o tom, co zjistil.

Pokud by ho náhodou z obcházení bolely nohy, může mapovat přechody i městskou dopravou. Až bude v Příbrami nový provozovatel dopravy, zužitkuje pan Peterka fakt, že je mladý a pružný, protože podle návrhu pana Krále by se do autobusů s plynovým pohonem mělo naskakovat, a to všemi dveřmi. Coby Příbramané se proto musíme tužit, abychom stihli naskakovat. Jedině tak nám vlak, vlastně autobus, neujede.

JUDr. Dagmar Říhová
Šance pro Příbram